"DBAMY O ZĘBY" - SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

21. 04. 2016r. miało miejsce w naszym przedszkolu niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog Józefa Kracik, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki zostały zapoznane z podstawowymi narzędziami pracy stomatologa oraz z wyposażeniem gabinetu. Dowiedzieliśmy się także, czego powinniśmy unikać aby mieć zdrowe zęby.  Pani Józia w specjalnych obrazkach opowiedziała z czego składa się ząb i co się z nim dzieje, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła również czym jest próchnica i co robić by jej uniknąć.  Przedszkolaki w ramach podziękowań wręczyły naszemu gościowi dyplom oraz upominek. Pani dentystka obdarowała dzieci ulotkami dotyczącymi profilaktyki jamy ustnej oraz medalami "Dzielnego pacjenta".  Miejmy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje dzieci do systematycznego dbania o swoje ząbki oraz chętnego odwiedzania stomatologa.