PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

DZIEŃ DINOZAURA

Końcem lutego w trzech najmłodszych grupach wiekowych, odbył się Dzień Dinozaura. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o dinozaurach poprzez ciekawe opowieści o życiu dinozaurów oraz zabawy edukacyjne. Podczas zajęć odbyły się zabawy matematyczne, ruchowo — naśladowcze, plastyczne, sensoryczne i konstrukcyjne.

KOSMICZNY BAL KARNAWAŁOWY

Na początku lutego w naszym przedszkolu odbył się "Kosmiczny bal karnawałowy". Muzyka rozbrzmiewała w całym przedszkolu a dzieci przebrane za różne postacie prezentowały się wspaniale. Całość dopełniła piękna dekoracja nawiązująca do kosmosu. Bal pozostawił w pamięci wyjątkowe i przepiekne wrażenia.

WIZYTA DZIELNICOWEJ

7 lutego nasze przedszkole odwiedziła dzielnicowa - Pani Jagna Jerzyk. Z racji zbliżających się ferii zimowych, pani dzielnicowa przekazała dzieciom wiele cennych rad i wskazówek, jak należy bezpiecznie spędzać czas wolny na śniegu. Przypomniała także przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz numerach alarmowych. Mali słuchacze z chęcią rozmawiali z naszym gościem.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26 stycznia odbyła sie w naszym przedszkolu wyjątkowa uroczystość - Dzię Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich kochanych dziadków specjalne programy artystyczne: recytowały wiersze, spiewały piosenki, tańczyły, odgrywały skecze oraz zaprezentowały teatrzyk "Żabie fochy". To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

OFERTA PRACY

GMINNE PRZEDSZKOLE "STOKROTKA" ZATRUDNI OD ZARAZ NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
TEL. 694 314 603

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

SZYJEMY SWIATECZNE CHOINKI Z KRAWCOWĄ

W grudniu nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka Jazowska, krawcowa. Pani Aga przybliżyła dzieciom zawód krawcowe, przyniosła do przedszkola maszyne do szycia i wytłumaczyła zasady jej działania. Prezentowała dzieciom różne materiały i przybory, kt órymi na co dzień się posługuje. Dzieci szyły z naszym gościem bożonarodzeniowe choinki.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Grudzień to czas, kiedy do naszego przedszkola przychodzi Mikołaj. I tym razem nie zapomniał o naszych przedszkolakach. Dzieci dostały wymarzone prezenty i mogły pozować do wspólnej fotografii ze Świętym Mikołajem. W podziękowaniu dzieci przygotowały dla naszego gościa wesołe piosenki i piekne wierszyki.

WYJAZD DO TEATRZYKU RABCIO

W październiki wybraliśmy się do teatrzyku "Rabcio" w Rabce - Zdrój na spektakl teatru cieni pt. "Robaczki". Życie na łące jest wspaniałe: można bawić się w chowanego, skakać na liściu jak na trampolinie, grać w berka, pooglądać jak pająk plecie sieć. Jedyne czego nie mozna to chodzić nad rzekę bo tam są pułapki Pana E.  A Pan E. bardzo nie lubi owadów. Pewnego dnia pasikonik trafia w jego ręce... Grupa robaczków wyrusza pomóc przyjacielowi nie bacząc na niebezpieczeństwa. Przedszkolaki pierwszy raz miały okazję obserwować spektakl tego rodzaju.

Strony

Subskrybuj Gminne Przedszkole "Stokrotka" RSS