"DBAMY O ZĘBY" - SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

21. 04. 2016r. miało miejsce w naszym przedszkolu niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog Józefa Kracik, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki zostały zapoznane z podstawowymi narzędziami pracy stomatologa oraz z wyposażeniem gabinetu. Dowiedzieliśmy się także, czego powinniśmy unikać aby mieć zdrowe zęby.  Pani Józia w specjalnych obrazkach opowiedziała z czego składa się ząb i co się z nim dzieje, gdy zaczyna chorować.

DZIEŃ MARCHEWKI

Obchody Dnia Marchewki odbyły się 15 kwietnia w najmłodszej grupie wiekowej "MISIE". Tego dnia dzieci oraz panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.  Wszystkie nasze działania związane były z bohaterem dnia - marchewką. Przedszkolaki wysłuchały kilku ciekawostek o marchewce, ułożyły literkę A, gdyż w tym warzywie jest jej najwięcej oraz uczestniczyły w zabawie badawczo-smakowej, mając za zadanie rozpoznawać za pomocą smaku marchewkę surową oraz sok marchewkowy.

SPOTKANIE Z AUTORAMI KSIĄŻEK DLA DZIECI

Początkiem kwietnia na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury wzięliśmy udział w spotkaniu autorskim, którego gościem byli Pan Wiesław Drabik. Podczas spotkania przedszkolaki w skupieniu słuchały jak powstaje książka i w jaki sposób rozpoczęła się ich przygoda z pisaniem. Pan Wiesław Drabik, autor ponad stu książek dla dzieci, szybko zachęcił dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu. Zadawał zagadki, za których rozwiązanie nagradzał naklejkami oraz zakładkami do książek. Autorowi z łatwością przychodziło rymowanie na dowolny temat. Było przy tym dużo śmiechu i radości.

POWITANIE WIOSNY

WIZYTA MAGIKA

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

 Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższej rodziny i wśród przyjaciół życzy Dyrekcja oraz Personel Gminnego Przedszkola "STOKROTKA"

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie literacko - plastycznym pt.

„JEDZ OWOCE I JARZYNY, TAM MIESZKAJĄ WITAMINY”

1. Celem konkursu jest:

OGŁOSZENIE

GMINNE PRZEDSZKOLE "STOKROTKA" W SPYTKOWICACH OGŁASZA ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 

         ZAPISY DOTYCZĄ DZIECI 3, 4, 5, 6 LETNICH            (ROCZNIKI 2013, 2012, 2011, 2010)

 

ZASADY REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2016/2017

ACH, CO TO BYŁ ZA BAL...

W sobotę, 23 stycznia odbył się Bal Karnawałowy z udziałem dzieci i ich rodziców. Zabawa miała miejsce w remizie strażackiej i rozpoczęła się o godzinie 15. Na tę okazję przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowali niezwykłe stroje oraz kostiumy. Niezliczone księżniczki Elzy, wróżki, motylki, biedronki, piraci, rycerze... nie sposób było zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno a co dopiero rodziców, którzy wykazali się fantazją oraz wyobraźnią podczas wyboru kostiumów.

Strony

Subskrybuj Gminne Przedszkole "Stokrotka" RSS